Nilfisk - historia firmy pokazana w niesamowitych obrazach!

Autor: Higma Service

Firma Nilfisk została założona w Danii w 1906 roku przez Pedera Andersena Fiskera i Hansa Mariusa Nielsena jako Fisker&Nielsen. To jedna z pierwszych reklam prezentujących sprzęt Nilfisk, pochodzi z 1906 roku:

W 1908 roku załoga Nilfisk prezentowała się następująco:

Najstarszy odkurzacz Nilfisk to Nilfisk C1. Pochodził on z 1910 roku i ważył około 16 kilogramów. C1 był pierwszym elektrycznym odkurzaczem w Europie i zrewolucjonizował branżę sprzątającą, stając się kamieniem węgielnym firmy. Ze względu na bardzo małą wagę jak na tamte czasy, odkurzacz mógł być obsługiwany przez jedną osobę, było to przełomowe rozwiązanie!

Tak wyglądają reklamy Nilfisk z lat 30 i 40

W roku 1919, w czasie I wojny światowej i zastoju na rynku urządzeń elektrycznych, firma Nilfisk wprowadziła do asortymentu motocykl Nimbus. Właściciel Nilfisk nie chciał być zależny wyłącznie od odkurzaczy. Projekt motocykla Nimbus był przełomowy, podobnie jak pierwszego odkurzacza. Produkcja motocykli pozwoliła firmie Nilfisk przetrwać trudny czas, by w roku 1959 skoncentrować działalność wyłącznie na produkcji maszyn czyszczących​.

W latach 50 firma Nilfisk włączyła do asortymentu automat szorująco-zbierający (maszyny czyszczące) , udowadniając po raz kolejny swój innowacyjny charakter i tym samym potencjał do zrewolucjonizowania rynku urządzeń czyszczących. Pierwszy automat szorujący i pierwszy odkurzacz do pracy na sucho i mokro zostały wprowadzone na rynek w odstępie 10 lat, w latach, odpowiednio 1950 i 1960.​

Tak wyglądają reklamy Nilfisk z lat 60 i 70:

Odkurzacze Nilfisk wykorzystywano w NASA do usuwania zanieczyszczeń z promów kosmicznych.