Mistrzostwa Świata w myciu rąk - wybieramy Mistrzów!

Autor: Higma Service

W ubiegły piątek miały miejsce obrady komisji konkursowej! Komisja, której członkiem był również Kazimierz Mazur, miała za zadanie wybrać zwycięzców konkursu, prowadzonego w ramach kampanii Mistrzostwa Świata w myciu rąk. W konkursie mogły wziąć udział przedszkola z całej Polski. Wystarczyło przeprowadzić interesujące i kreatywne zajęcia nt. prawidłowego mycia rąk i przesłać nam relację.

Mistrzostwa Świata w myciu rąk

 

Mistrzostwa Świata w myciu rąk – w skrócie

Mistrzostwa Świata w myciu rąk miały swój początek w 2017 roku, kiedy to prowadziliśmy pilotażową akcję w przedszkolach na terenie Opola. Akcja została świetnie przyjęta, dlatego zdecydowaliśmy, że trzeba poszerzyć zasięg naszych działań. Naszym głównym celem było zwiększenie świadomości dzieci i dorosłych na temat właściwej higieny rąk, która bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie.

Inauguracja kampanii ogólnopolskiej miała miejsce 14 września 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszycach. Zajęcia dla przedszkolaków poprowadził Ambasador Kampanii, Kazimierz Mazur. TUTAJ możesz obejrzeć relację z tego wydarzenia.

W międzyczasie przeprowadziliśmy konkurs facebookowy, w którym odwiedziny Ambasadora Kampanii wygrał Punkt Przedszkolny „Tęcza” z Dąbrowy (gmina Chełmiec). Zobacz tutaj, jak przebiegało to spotkanie. 🙂

Po rozpoczęciu kampanii nieustannie zachęcaliśmy przedszkola z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą były wizyta Kazimierza Mazura w przedszkolu oraz bon o wartości 3 000 zł na środki higieniczne lub dozujące. Zgłoszenia napływały do nas do 19 czerwca 2019 roku.

 

Obrady komisji

Mistrzostwa Świata w myciu rąk

5 lipca 2019 roku zebraliśmy komisję konkursową, której członkami byli m.in. Kazimierz Mazur, Ambasador Kampanii, i Magdalena Białorczyk, przedstawiciel firmy Tork, sponsora przedsięwzięcia. Wybór nie był prosty – do konkursu zgłosiło się blisko 50 przedszkoli z całej Polski!

Kto znalazł się w finałowej trójce? Dowiecie się już niebawem! Aby być na bieżąco, polub naszą stronę na Facebooku – już niebawem ogłosimy, które przedszkole wygrało Mistrzostwa Świata w myciu rąk!

Mistrzostwa Świata w myciu rąk