Całkowita kontrola kosztów i bezpieczeństwa – system QUICK & EASY

Autor: Higma Service

Nowy system QUICK & EASY green care PROFESSIONAL to przenośny, automatyczny system dozujący, na który składa się pięć biodegradowalnych środków czystości oraz jeden kartridż z wodą. System został zaprojektowany zgodnie z filozofią green-Effective®.

Jest bardzo prosty, nie wymaga instalacji, serwisowania ani instrukcji użycia. Składa się z jednej głowicy służącej do natryskiwania pianki w wielu różnych obszarach aplikacji. Technologia plug and play (podłącz i uruchom) umożliwia szybką i bezpieczną aplikację środków czystości na każdej powierzchni. Zmieszanie środków czystości z wodą następuje podczas natryskiwania, więc użytkownik nie musi się martwić o proces mieszania.

System jest zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie oszczędzać czas. Pianka w spreju sprawia, że aplikacja jest szybka, a mycie skuteczniejsze. Automatyczne dozowanie redukuje czas pracy, gdyż nie przeznaczymy go na przygotowanie roztworu czy powrót do stacji dozującej.

System QUICK & EASY składa się 5 produktów, które można stosować w wielu branżach:

  • SANET daily – codzienne mycie sanitariatów,
  • SANET power – doczyszczanie powierzchni w toaletach,
  • TANET interior – mycie powierzchni i przeszkleń,
  • TANEX performa – usuwanie uporczywych zabrudzeń,
  • GREASE off  – usuwanie tłustych zabrudzeń.

Ekologiczne środki czystości

System jest idealnie dopasowany do ekologicznych działań firmy Werner&Mertz i idei zrównoważonego rozwoju, która jest główną siłą napędową podczas procesu produkcji.

QUICK & EASY to system marki green care PROFESSIONAL i wszystkie środki czystości tej marki są wytwarzane w fabrykach certyfikowanych EMAS oraz ISO 14001. W obu zakładach produkcyjnych Werner & Mertz firma zapewnia odpowiedzialne gospodarowanie wodą, dzięki własnym oczyszczalniom ścieków. Produkcja odbywa się przy użyciu szerokiej gamy surowców odnawialnych oraz wyłącznym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Budynek siedziby głównej w został certyfikowany przez LEED na poziomie platynowym.

Formuła jest bezpieczna zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska. W produktach zastosowano składniki pochodzenia roślinnego z udowodnioną biodegradowalnością.

Korzyści ze stosowania systemu

Firmy stosujące to rozwiązanie podkreślają, że personel sprzątający oszczędza przede wszystkim czas, który wcześniej był wykorzystywany na przygotowanie roztworów roboczych. Środki czystości w tym systemie są zawsze prawidłowo dozowane, gdyż mieszanie następuje automatycznie. Personel sprzątający uniknie więc problemów związanych z przedozowaniem oraz niewłaściwym czyszczeniem powierzchni – jest to optymalizacja kosztów, gdyż na środki czystości nie wydaje się więcej pieniędzy niż jest to potrzebne.

Ważnym argumentem, który skłania do zastosowania systemu jest również bezpieczeństwo produktów – zarówno dla pracowników, jak i klientów np. hoteli czy restauracji.

Wielokrotnie nagradzany

Kartridże wymienne posiadają certyfikat Cradle to Cradle™ GOLD, a przyjazne dla użytkowników i środowiska formuły otrzymały nawet certyfikat platynowy. Wszystkim produktom z serii QUICK & EASY został również przyznany certyfikat EU-Ecolabel.

System QUICK & EASY nowatorskie rozwiązanie mające wpływ na poprawę stanu środowiska. Jest to system nagrodzony w konkursie Ekolaury – inicjatywę stworzoną przez Polską Izbę Ekologii, która promuje najefektywniejsze i innowacyjne działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska. System QUICK & EASY otrzymał I nagrodę w kategorii Ekoprodukt i Zielone Technologie.

System QUICK & EASY nagrodzony został również kategorii „Bezpieczny sprzęt i narzędzia do utrzymania czystości” nagrodą Innovation Award 2016 na targach w Amsterdamie, gdzie pokonał 110 konkurentów.

Przeczytaj więcej:

Wszystko co powinieneś wiedzieć o firmie Werner&Mertz!

Co oznacza skuteczność ekologiczna w Werner&Mertz?

Jak powstają ekologiczne środki czystości w Werner&Mertz?