Czyściwo przemysłowe i techniczne - w jakich zadaniach sprawdzi się najlepiej?

Autor: Higma Service

W każdym hotelu, kuchni, zakładzie przemysłowym czy warsztacie znajdziemy wiele powierzchni wymagających ciągłego, bieżącego czyszczenia. Aby wytrzeć rozlany płyn, czy przetrzeć maszynę ze smaru najlepiej użyć czyściwa. Przy jakich czynnościach warto stosować ten materiał?

Czyściwa przemysłowe – najważniejsze zadania

Ogólnie rzecz biorąc czyściwa przemysłowe można podzielić na kategorie w zależności od tego, jakie zadanie mają spełniać. Możemy zatem wyróżnić czyściwa służące do wycierania, czyszczenia i polerowania.

Czyściwo przemysłowe do wycierania pozwala na wchłanianie płynów, usuwania brudu i kurzu. Tego rodzaju czyściwo jest najczęściej wykonane z papieru. Można wyróżnić czyściwa do podstawowych czynności związanych z wycieraniem oraz czyściwa wielozadaniowe, które potrafią sobie poradzić z wycieraniem płynów i olejów. Lepsze właściwości wchłaniające mają czyściwa przemysłowe, które dodatkowo pozwalają chronić ręce przed wysokimi temperaturami i brudem. Do kategorii czyściw do wycierania można również zaliczyć stosowane w kuchni ręczniki papierowe.

Czyściwo przemysłowe do czyszczenia służy do usuwania brudu i plam z powierzchni, maszyn oraz narzędzi. Czyściwo takie zazwyczaj jest wykonane z włókniny i można je stosować zarówno na sucho jak i na mokro. Z tego typu czyściwem można stosować rozpuszczalniki lub detergenty. Czyściwo tego rodzaju pozwala dobrze czyścić trudno dostępne miejsca, radzi sobie z olejami i smarami. Dodatkowo chroni ręce przed wysoką temperaturą i opiłkami metali.

Ostatniego rodzaju czyściwa używa się do polerowania, czyli zabezpieczania i nabłyszczania powierzchni. W tym celu używa się specjalnych środków polerskich, które nakłada się na powierzchnię, a następnie pociera. Dzięki temu można osiągnąć pożądany efekt gładkości i połysku.

czyściwa przemysłowe

W jakich branżach sprawdzają się czyściwa techniczne?

W zależności od potrzeb czyściwa przemysłowe można stosować w przemyśle mechanicznym, metalowym czy samochodowym, gdzie służą do wycierania i czyszczenia kluczowych elementów procesów produkcji. Czyściw używa się również w branży spożywczej. Tam pełnią ważną funkcję jeżeli chodzi o higienę produkcji. Ponadto różnego rodzaju czyściwa stosuje się również w branży hotelowo-gastronomicznej, gdzie pomagają utrzymać higienę zarówno w kuchni jak i w miejscach przebywania gości.

Przy wyborze czyściw warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość i wytrzymałość.  Warto również prawidłowo dobrać czyściwo w zależności od tego, gdzie będzie stosowane. W doborze odpowiedniego czyściwa przemysłowego z chęcią pomogą nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży. Warto również zapisać się na newsletter Higma Service, który dostarcza wprost do skrzynki mailowe ciekawe artykuły, rozwiązania rekomendowane dla poszczególnych segmentów rynku, jak i również najnowsze promocje.

Przeczytaj więcej:

Dlaczego warto zdecydować się na suszarki kieszeniowe?

Krystalizacja podłóg kamiennych