Świat ręczników papierowych

Autor: Higma Service

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o przewadze ręczników papierowych nad suszarkami do rąk. Tym razem przedstawimy najważniejsze systemy ręczników papierowych oraz odpowiemy na pytanie, czy wszystkie są takie same i na co zwrócić uwagę przy wyborze ręcznika papierowego.

Systemy dozowania ręczników papierowych

Istnieje wiele systemów dozowania ręczników papierowych. Jednym z najbardziej popularnych i często spotykanych jest ręcznik papierowy w tzw. składce ZZ. Jednak jakość ZZ-tek jest bardzo często niska, ponieważ zrobione są ze słabej klasy makulatury, która wydziela nieprzyjemny zapach, a ten często zostaje na dłoniach użytkowników. Ponadto system dozowania sprawia, że trudno jest wyciągnąć jeden odcinek ręcznika. Zamiast tego często wyciąga się ich kilka lub kilkanaście, przez co ręczniki kończą się szybko i wzrastają koszty użytkowania.

Innym, bardziej wydajnym rozwiązaniem są ręczniki papierowe w składce tzw. wielopanelowej Tork Xpress. Dzięki przemyślanej konstrukcji korzystający z ręcznika dotyka tylko odcinka, z którego skorzysta, przez co rozwiązanie to jest higieniczne. Również jakość samego ręcznika, który oferuje marka Tork jest wysoka, co zwiększa komfort użytkowania.

Kolejną propozycją do łazienek o średnim lub większym ruchu jest system ręczników papierowych Tork Matic. Jedną z jego zalet jest pojedyncze dozowanie ręcznika, co znacznie ogranicza zużycie. Pozwala to także na redukcję zakażeń krzyżowych, dzięki czemu nadaje się do użycia w przychodniach i szpitalach.

Świetnym rozwiązaniem do łazienek o dużym natężeniu ruchu takich jak stadion czy duże centrum handlowe jest wyposażenie łazienki w system Tork PeakServe. To dozownik na ręcznik papierowy, który mieści ponad 2100 odcinków i można go uzupełniać w każdym momencie. Przy maksymalnym załadowaniu ponad tysiąc osób jest w stanie osuszyć dłonie. Pisaliśmy już o tym rozwiązaniu w artykule Ręczniki w toalecie nigdy się nie skończą!

Zwróć uwagę na styl

W wielu miejscach wygląd łazienki ma znaczenie. W biurach, w których przyjmowani są klienci, atrakcyjny wygląd łazienki może wywrzeć pożądane, dobre wrażenie. Wybranie dozownika z serii Tork Image Design do łazienki pozwoli na podkreślanie jej wyjątkowego charakteru. Tork Image Design to dozowniki ze stali nierdzewnej, które zapewniają atrakcyjny wygląd łazienki. Warto zastanowić się nad tą ekskluzywną linią zwłaszcza w łazienkach o wyższym standardzie. W tej linii dostępne są nie tylko dozowniki na ręcznik papierowy, ale również na mydło, papier toaletowy czy dezynfekcję do rąk. Można także dopasować kosz na odpady, aby ujednolicić wygląd toalety.

Innym rozwiązaniem jest Tork Elevation. Dzięki klasycznemu kształtowi, możliwości wyboru między kolorem czarnym a białym, dozowniki z tej linii sprawdzą się we wszystkich łazienkach.

Jakość ręczników papierowych

Warto zwrócić uwagę na jakość stosowanych ręczników. Ważna jest ilość warstw, z których wykonany jest ręcznik. Zazwyczaj do wyboru mamy jedno-, dwu- lub trzywarstwowe ręczniki. Więcej warstw zwiększa komfort wycierania dłoni oraz zmniejsza ilość odcinków, które użytkownik musi wziąć, aby osuszyć ręce. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonany został ręcznik papierowy. Możemy postawić na ręczniki z makulatury, która jest rozwiązaniem tańszym, bardziej ekonomicznym, ale komfort jej użytkowania jest znacznie mniejszy. Możemy też zdecydować się na ręczniki z celulozy, która gwarantuje milsze doświadczenia dla dłoni, jest też bardziej chłonna niż makulatura.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży, którzy chętnie pomogą w dobrze optymalnego rozwiązania. Polecamy również stronę dozowniki.pl, na której znajduje się pełna gama dozowników Tork w dodatku za pomocą dekoratora możesz sobie dopasować dozowniki do stylu twoich łazienek.

Zobacz również:

Czym dobrze osuszyć dłonie?

Maszyny czyszczące w branży HoReCa